LT RU EN LV

Langų ir durų montavimo darbai: rizikuoti ar patikėti profesionalams?

„Pagrindinė klaida, kurią daro klientai, montuodami langus ir duris, yra būtent tai, kad jie nusprendė patys įrengti duris ir langus. Juk net 30 proc. gaminių kokybės priklauso nuo montavimo darbų profesionalumo. Tam reikia ne tik įgūdžių, žinių, bet ir įrankių, specialių medžiagų”, – pasakoja įmonės „Mano namukas” specialistas Aleksandras, daugiau nei 20 metų patirtį turintis profesionalus montuotojas. Pasak jo, teisingas montavimas ypač svarbu, norint garantuoti mažesnes šildymo išlaidas ateityje ir gaminio ilgaamžiškumą. 

Kuo skiriasi profesionalų atliekamas darbas nuo namų ūkio savininko atliekamo montavimo darbų? 

Pagrindinė klaida yra tai, kad klientai patys montuoja, o ne kviečia meistrus. Profesionalai atlieka savo darbą greičiau ir kokybiškiau, žino kokiais atstumais sukti varžtus, kaip pūsti putą, kad per daug neišsiplėstų, bei daug kitų subtilybių. Be to profesionalas ne tik parinks geresnes medžiagas (netinkamos medžiagos reiškia šilumos praradimą namuose), tinkamai atliks darbą, bet ir suteiks garantiją atliktiems darbams. Juoba net 30 proc. gaminio kokybės priklauso nuo jo sumontavimo. 

Kokias medžiagas naudoja profesionalai?

Montavimo darbams naudojamos tik sertifikuotos medžiagos, (varžtų gamintojų tiekėjai nenurodomi, nors ir turintys sertifikatus). Dažniausiai naudojame – „PENOSIL Gold” montažines putas, kurias gamina bendrovė „Wolf Group”.

Kaip geriausiai paruošti angas?

Kažkokių specialių reikalavimų angos paruošimui nėra. Svarbu, kad jose nebūtų dulkių ir šiukšlių. 

Kaip montuoti su išnešimu?

Kai nėra galimybės pritvirtinti lango prie sienos, langas statomas su išsinešimu ant kronšteino. Anga turi būti švari, joje neturėtų būti dulkių ir šiukšlių. Langas tvirtinimas kas 15 – 20 cm. Iš lauko klijuojama juosta, kuri yra pralaidi oro difuzijai, bet saugo nuo drėgmės iš lauko. Viduje klijuojama nuo garų patekimo apsauganti juosta. Vėliau montavimo
procedūra įprastai. 

Kas yra popalangis profilis ir kodėl daugelis taupumo sumetimais naudoja transportavimo juostas? Ar suteikiamas efektas tas pats?

Popalanginis profilis stabilizuoja palanges, ypač jeigu taupumo sumetimais yra keičiama vos viena, dažniausiai vidaus, palangė. Prie palanginio profilio prisukama vidinė palangė ir lauko skarda. Šio profilio nereikia tik vieninteliu atveju – jeigu langas montuojamas per visą sienos aukštį ir nebus palangių. Vanduo ir šaltis kaupiasi lango apačioje. Yra specialus griovelis, skirtas vandeniui nubėgti. Tad tai pati silpniausia lango vieta, kurią būtina apsaugoti. Jeigu nebus popalanginio profilio, palangės bus nesandarios ir neliks vietos skardos pritvirtinimui, o vanduo kaupsis viduje.

Kaip teisingai įmontuoti palanges? (Kokio pločio jos turėtų būti?)

Tiesiog prisukti. Svarbu, kad palangė išorėje išlįstų iš angokraščio bent 35mm. Montuojant vidinę palangę virš apšildymo radiatoriaus nereikėtų naudoti per plačios palangės.

Kabės ar varžtai keliauja tiesiai per rėmą? Kas yra tiesiog mitas, o kur yra realybė?

Mūsų įmonė maždaug 95 proc. langų montuoja gręždami skyles per rėmus ir sukdami kiaurai per rėmą varžtus. Tik klientui pageidaujant, langus montuojame su montavimo kabėmis. 
Kodėl?
Žmonės labai akcentuoja, kad gręžiant kiaurai per rėmą gali būti pažeistas lango rėmas ir taip prarandamos šilumos izoliacinės savybės. Tačiau tai mitas, kurį būtina griauti. Tinkamai atliekant montavimo darbus, tokių padarinių išvengiama. O paslaptis paprasta – varžtą apačioje reikia apipurkšti silikatu tam, kad nesusidarytų kondensatas. Tuo tarpu, ant kabių pakabinamas langas dažniausiai turi oro tarpus. Todėl kabės neužtikrina nei stabilumo, nei šilumos izoliacinių savybių. Patirtis vis įrodo, kad langas sumontuotas varžtais 10 kartų rečiau atsiduria garantinio paslaugos gavėjo sąrašuose.

Kas yra drenažo angos ir kaip jos daromos? Kokia jų paskirtis?

Drenažo angos frezuojamos lango gamybos metu. Pačiam jų daryti nereikia. Kondensatas susidaro dėl temperatūrų pokyčių lauke ir patalpoje. Drenažo angos užtikrina, kad tarp lango tarpinių papuolusi ar susidariusi drėgmė ar kondensatas, neužsilaikytų ir laiku išbėgtų.

<- Skaikykite kitus patarimus