LT RU EN LV

Langų saugumas. Kokie svarbiausi pasirinkimo kriterijai?

Plastikiniai langai jau ilgą laiką džiugina daugybę namų ūkių, tačiau, apie juos vis dar sklando nemažai mitų. Vienas tokių mitų teigia, kad plastikiniai langai – nesaugūs. Vis dėlto, šį mitą sėkmingai paneigia ne tik plastikinių langų gamintojai, bet ir specialistai, besirūpinantys ekologija ir namų saugumu.

Žinoma, net ir geriausios apsaugos priemonės tik prailgina laiką, kurio reikia profesionaliam vagišiui įsilaužti. Tad, jei jaučiatės nesaugūs, specialistai namų saugumui rekomenduoja įsigyti signalizaciją. Kita vertus, saugumą galima vertinti įvairiai, pavyzdžiui, vaikų ir artimųjų saugumas nuo nelaimingų atsitikimų (iškritimo per langą). Bendrąja prasme galima išskirti dvi pagrindines langų saugumo grupes: įsilaužimui atsparūs langai bei specialūs techniniai langų sprendimai, kurie apsaugo asmenis nuo nelaimingų atsitikimų.

Priedai, kurie padidina saugumą:

  • Padidinto saugumo apkaustai. Jie turi du saugaus varčios užrakinimo taškus (“grybukus”) kiekvienoje varčioje. Šie elementai papildomai apsaugo plastikinį langą nuo jo prievartinio atidarymo iš pastato išorės.
  • Priešįsilaužiminiai apkaustai. Tai patys saugiausi apkaustai. Jie gali būti skirtingų saugos lygių, nes plastikinių langų saugumą didinančių priemonių skaičius bei jų įrengimo būdai priklauso nuo keliamų reikalavimų. Kad Jūsų namai taptų Jūsų tvirtove – rekomenduojame priešįsilaužiminius apkaustus įrengti kartu su saugiu arba priešįsilaužiminiu įstiklinimu.
  • Saugūs ir priešįsilaužiminiai stiklai. Šie stiklai naudotini kartu su padidinto saugumo arba priešįsilaužiminiais apkaustais. Stiklo sustiprinimas atliekamas suklijuojant keletą stiklų skaidria plėvele. Laminuoto stiklo stiprumą lemia ne tik suklijuotų stiklų storis, bet ir panaudotos plėvelės storis bei tarpusavyje suklijuotų stiklų skaičius. Šalutinė šių stiklų savybė – padidintas triukšmo slopinimas.
  • Padidinto saugumo rankenos. Jose yra įmontuotas patentuotas mechanizmas, leidžiantis išvengti prievartinio apkaustų prasukimo iš plastikinio lango išorės.
  • Rankenos su užraktais. Šios rankenos - priešįsilaužiminių apkaustų palydovės, tačiau net ir naudojamos su įprastiniais apkaustais padidina plastikinių langų naudojimo saugumą - leidžia išvengti nepageidaujamo ar atsitiktinio plastikinio lango atidarymo.
  • Padidinto saugumo rankenos su mygtukais. Šias rankenas galima pasukti tik spaudžiant mygtuką, todėl jas renkasi mažamečius vaikus auginančios šeimos.
  • Rankenų apsaugos vaikų kambariui. Šios apsaugos skirtos apriboti vaikų galimybes atsitiktinai atsidaryti plastikinį langą ir gali būti sukomplektuotos su bet kuria paprasta rankena. Plastikinio lango atidarymas yra įmanomas tik nustačius apsaugos liežuvėlį į deramą padėtį.

Ačiū gamybos vadovui Egidijui Paulauskui už išsamų komentarą.